Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události 2019

SOBOTA 5.1. 2019  HASIČSKÁ VÝROČKA

První akcí hasičů ve Vepříkově v roce 2019 byla jako vždy Výroční valná hromada spolku, která se konala v sobotu 5. ledna v sále hospody od 18 hodin. Celkem se sešlo 39 z 59 členů.  Děti si svojí výročku odbyly tentýž den, ale již od 14 hodin a sešlo se jich všech 18. Pozvání na schůzi přijali dva milý hosté, starosta obce Vepříkov pan Petr Bárta a starostka Okrsku č. 2 paní Dagmar Vaňková. Jako první bylo na programu zhodnocení velice úspěšného uplynulého roku 2018 zprávami pověřených členů výboru a následoval plán na rok 2019. Poté si vzaly slovo naši hosté. Nakonec se podávala večeře a večer pokračoval volnou zábavou s fotkami a videi z akcí roku 2018.

 

PÁTEK 25.1. 2019  HASIČSKÝ BÁL

SDH Vepříkov pořádal jako tradičně jednu z nejvíce navštěvovaných akcí a to hasičský bál. Letošní rok nezůstal pozadu a také přilákal dost návštěvníků. Na vyzdobeném sále se 25. 1. 2019 sešlo na 130 hostů. Ti přijeli jako vždy s výbornou náladou a chutí se dobře pobavit. V tom je podpořila také výborná kapela Jásalka Band. Zlatým hřebem večera byla jisto jistě hra o ceny. A tak se přítomní mohli radovat z hlavní ceny, tedy vepřové kýty, dále z televize, fritézy, balíků dřeva nebo si mohli pochutnat nad chutným dortem se znakem SDH Vepříkov. Pozadu nezůstali vepříkovští ani v kuchyni. Vůně řízečků, guláše, jater na roštu přilákala skoro každého. Tančilo se a zpívalo do brzkých ranních hodin. Dík patří skvělé kapele, především však všem hostům, kteří navštívili ples a věříme, že se do Vepříkova zase rádi vrátí.

 

SOBOTA 26.1. 2019  DĚTSKÝ KARNEVAL

Další tradiční akcí, která následuje po hasičském bále je dětský karneval. V sobotu 26. 1. 2019 tak od dopoledních hodin bylo na sále ve Vepříkově opět živo. Rychlý úklid po bále a následně vše připravit pro malé návštěvníky. Letošní ročník se skutečně vydařil. Vepříkovský karneval navštívilo na 60 dětí, které se na odpoledne velmi poctivě připravily. Krásné masky se od 13.00 hodiny proháněly po sále. Připraveny byly soutěže, které děti hravě zvládly, ale pořádně se u nich vydováděly. Největší úspěch měla samozřejmě, jako každý rok, židličkovaná. Celé rodiny, které ten den zavítali do Vepříkova jistě nelitovali, sál opouštěli až ve večerních hodinách a přesto se některým dětem ještě nechtělo. Tak zase za rok.

 

SOBOTA 9.3. 2019  MDŽ

Málokterá obec si dnes vzpomene na své ženy a uspořádá oslavu Mezinárodního dne žen. Ve Vepříkově si tento svátek umějí náležitě užít. V sobotu 9. března se sál místního kulturního domu stal svědkem pěkné zábavy, kterou připravili nejen muži, ale i děti. Největší úspěch má vždy vystoupení souboru ,,Vepřenky". Letos to bylo jubilejní desáté MDŽ s vystoupením Vepřenek. Došlo i k rekapitulaci všech předešlých, to první s názvem Slunce, seno a jahody bylo 6. bžezna 2010. Celá akce se velice vydařila a byl plný sál, uvedl Petr Bárta, starosta obce Vepříkov a Miřátky. Zpestřením byla i hezká scénka v podání vepříkovských dětí. Hudbu obstaralo hudební uskupení HOPE.

                                                                                                                                           autor: Jaroslav Benák

SDH Vepříkov se jako již tradičně stará o další veselou akci v obci. Nyní je na pořadu dne MDŽ. V sobotou 9.3.2019 se tak na sále opět sešlo přes 100 místních žen. K jejich radosti přispěl také malý dárek v podobě krásné květiny, chutných zákusků a chlebíčků. Jako první se slova ujala kapela HO-PE, která nás poté celý večer provázela skvělými písničkami. Starosta obce si připravil krátkou řeč, ve které shrnul všechno podstatné, co se v obci událo od našeho posledního setkání a nezapomněl poděkovat všem tolerantním ženám, které respektují práci svých mužů pro SDH i pro obec a ochotně nám se vším pomohou.

Jakmile pánové rozdali všechny dary, dámy už tušily, že se chystá nějaké to překvapení. A letošní ročník byl opravdu zajímavý. Vzhledem k tomu, že místní zábavní spolek VEPŘENKY slaví 10. výročí svého založení připravili si jeho členové shrnutí všech vystoupení, které se podařilo v minulých letech zrealizovat. Tak pěkně popořádku: taneček Trnky, brnky, Miss Vepříkov, StarDance, když Vepříkov tančí, povedené Aquabely, Mažoretky mladší i starší, navštívili jsme Rusko v podobě Mrazíka, Roztleskávačky, rozsvítili jsme sál v podobě Kostlivců a nakonec nás navštívil Dan Nekonečný s černoškami. Všechna vystoupení sklidila opět obrovský úspěch. Členům spolku Vepřenky patří obrovské DÍK za všechny ty blbosti co ochotně připravují a vzhůru do další desítky!

 

ČTVRTEK 21.3. 2019  DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Ve čtvrtek 21. března 2019 sehráli ve Vepříkově členové Divadla Ivany Kozubové (DIK) hru „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“, na kterou se přišlo podívat rovných 50 občanů Vepříkova. Nutno říct, že pro diváky to byl velmi příjemný zážitek a díky výkonu všech aktérů se dobře pobavili, zasmáli a odcházeli na výsost spokojeni. Okamžitě po vystoupení bylo také dohodnuto s vedoucím souboru p. V. Chalupou že po nastudování další hry na Vepříkov opět nezapomenou.

Doufáme že se divadelníci ve Vepříkově cítili dobře a budou se sem rádi vracet.

 

SOBOTA 11.5. 2019  OKRSKOVÁ SOUTĚŽ JEŘIŠNO

V sobotu 11. května se konala okrsková soutěž v požárním sportu okrsku č. 2, tentokrát v Jeřišně.
SDH Vepříkov reprezentovali 3 soutěžní družstva. Muži starší svým útokem obsadili 2. místo o 3 setiny za vítěznými Petrovicemi. Muži mladší ve své kategorii skončily na 3. místě. V bězích na 100m překážek, které se k časům z útoku připočítávají byli naši bezkonkurenční a obsadili první 3 místa v tomto pořadí: první Zdeněk Krpálek, Jaroslav Adamec na 2. místě a Martin Piskač bral 3. místo.  Ženy mladší nakonec vybojovaly 2. místo a ve stovkách obsadila Gabriela Piskačová parádní 2. Místo, Adéla Novotná skončila na 4. místě a Kateřina Konfrštová byla pátá. Celá soutěž byla dobře připravena a počasí také vyšlo, bylo teplo ale s dešťovými přeháňkami. Po skončení okrskové soutěže a vyhlášení výsledků následovala netradiční soutěž k příležitosti 110 let založení SDH Jeřišno. Také jsme se zúčastnili a skončili sedmý, ale o výsledek vůbec nešlo, spíše o zábavu.

SDH Vepříkov reprezentovali:
Rozhodčí: Jaroslav Stehno, František Kvasil

Ženy mladší: Kateřina Konfrštová, Kateřina Mendlová, Veronika Beránková, Veronika Beránková ml., Gabriela Piskačová, Terezie Sekotová, Adéla Novotná

Muži mladší: Zdeněk Krpálek, Adamec Jaroslav, Vlastimil Beránek, Jan Piskač, Jakub Průša, Martin Piskač, Kamil Stehno

Muži starší: Martin Holub, Jakub Čáp, Slavomír Kadleček, Kamil Stehno, Tomáš Rásl, Michal Pleskač, Jiří Piskač

 

SOBOTA 18.5. 2019  DESÍTKA PO HABERSKU

 Další akcí, kterou však SDH Vepříkov pouze zastřešovala v podobě občerstvení byla tradiční vycházka Desítka po Habersku. Na start ve 13.00 hodin v sobotu 18.5.2019 v Habrech postavilo na 100 účastníků této oblíbené akce. Někteří si na pomoc vzali také kola. Celá trasa po okolí se nesla také v duchu soutěže. S hrací kartou jste se mohli zastavit na stanovištích, kde na Vás byly připraveny otázky na téma 30let od Sametové revoluce. První občerstvovací stanice byla v Leškovicích, kde jsme měli možnost ochutnat dobré pivečko a doplnit všechny potřebné tekutiny. A pak už se pokračovalo směr Vepříkov. Na hřišti SDH čekal na každého chodce i jezdce na kole vepřový, kuřecí steak, ke kávičce dobé palačinky s nutelou a kdo měl ještě chuť, mohl si dopřát také chutnou klobásu. Pro děti byly připraveny odměny za odevzdání hracích karet a také skákací hrady. Počasí přálo a tak se ve Vepřkově účastníci zdrželi do večerních hodin. Tak zase za rok!

 

SOBOTA 22.6. 2019  POHÁR STAROSTY A MEMORIÁL M.ZADRAŽILA

V sobotu 22. června hasiči ve Vepříkově pořádali 21. ročník Poháru starosty obce a 15. ročník Memoriálu Miloslava Zadražila v požárním útoku mužů a žen, letos také  spojený s Rebel Havlíčkobrodskou ligou, ale jako noční soutěž, která je jednokolová. Celkem se k nám sjelo 25 družstev ve třech kategoriích, muži, ženy a dorost. Nástup byl ve 22 hodin. Poté šli na start jako první v rámci Rebel Havlíčkobrodské ligy a Memoriálu Milana Zadražila  muži na 3B hadice.Vítězný útok předvedli hasiči z Kamena a odvezli si i velký putovní pohár, druhý skončil Pohled a třetí místo obsadili muži z Žižkova Pole. Domácí tým mužů bral krásné šesté místo a získal 10 bodů do ligy. Po přestavení terčů na 2B a doplnění vody soutěžil dorost, jak o body do ligy, tak i o Pohár starosty obce a pořadí bylo následující 1. Pohled, druhý Herálec a třetí skončil dorost z Nové Vsi u Světlé. Domácí tým dorostu osadil čtvrté místo. Jako poslední v lize a v Poháru starosty obce  soutěžili ženy. Vyhrály ženy z Herálce , druhá skončila Česká Bělá a 3. místo obsadily ženy z Pohledu. Před druhou hodinou ranní proběhlo vyhlášení vítězů a všichni se pomalu začali rozjíždět do svých domovů. Soutěž se vydařila, počasí vyšlo solidně až na trochu chladnější večer a všem za účast a pořadatelům patří velký dík.

 

PÁTEK 5.7. 2019  TOUR DE VEPŘÍKOV

Sbor dobrovolných hasičů Vepříkov uspořádal v pátek 5. července 2019 již jedenáctý ročník cyklistické vyjížďky Tour de Vepříkov. Na hřišti místních hasičů byla prezence účastníků, start a cíl vyjížděk. Startovné: 150 Kč / děti 80 Kč zahrnovalo tradiční pečivo před vyjížďkou a po dojetí do cíle první vyjížďky chutnou klobásu. Po skončení obou vyjížděk byl podáván kuřecí nebo vepřový steak. Při prezenci podepisovali cyklisté nejen že jedou na vlastní nebezpečí, ale také seznámení a souhlas se zpracováním osobních údajů dle směrnice GDPR. V deset hodin byla odstartována první vyjížďka v délce 22,5 kilometrů a odpoledne ve 13 hodin kratší trasa „dětská“ v délce 16 kilometrů. Tu absolvovali téměř všichni cyklisté, kteří jeli i trasu dopolední. Dětská trasa byla navíc doplněna o občerstvovací stanici v Leškovicích, kde všichni doplnili tekutiny. Každý účastník pak obdržel reflexní pásku a samolepku s datem a číslem ročníku Tour de Vepříkov. Oblíbená akce mezi přáteli cyklistiky je znát také na počtu účastníků. Vloni při jubilejním desátém ročníků byl zaznamenám rekord v počtu účastníků. Celkem se účastnilo 196 cyklistů. Z toho 55 dětí a 141 dospělých."Bohužel jsme vloni nepokořili bájnou účast 200 cyklistů. Letos se nám to povedlo. Bylo 201 cyklistů . Z toho 52 dětí a 149 dospělých," s nadšením uvedla Jitka Špitálníková, která má každoročně na starost prezenci. Večer po setmění byl promítnut český film Po čem muži touží. Tour de Vepříkov 2020 bude v neděli 5. července.

                                                                                                                                                         autor: Jaroslav Benák