Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události 2019

SOBOTA 5.1. 2019  HASIČSKÁ VÝROČKA

První akcí hasičů ve Vepříkově v roce 2019 byla jako vždy Výroční valná hromada spolku, která se konala v sobotu 5. ledna v sále hospody od 18 hodin. Celkem se sešlo 39 z 59 členů.  Děti si svojí výročku odbyly tentýž den, ale již od 14 hodin a sešlo se jich všech 18. Pozvání na schůzi přijali dva milý hosté, starosta obce Vepříkov pan Petr Bárta a starostka Okrsku č. 2 paní Dagmar Vaňková. Jako první bylo na programu zhodnocení velice úspěšného uplynulého roku 2018 zprávami pověřených členů výboru a následoval plán na rok 2019. Poté si vzaly slovo naši hosté. Nakonec se podávala večeře a večer pokračoval volnou zábavou s fotkami a videi z akcí roku 2018.

 

PÁTEK 25.1. 2019  HASIČSKÝ BÁL

SDH Vepříkov pořádal jako tradičně jednu z nejvíce navštěvovaných akcí a to hasičský bál. Letošní rok nezůstal pozadu a také přilákal dost návštěvníků. Na vyzdobeném sále se 25. 1. 2019 sešlo na 130 hostů. Ti přijeli jako vždy s výbornou náladou a chutí se dobře pobavit. V tom je podpořila také výborná kapela Jásalka Band. Zlatým hřebem večera byla jisto jistě hra o ceny. A tak se přítomní mohli radovat z hlavní ceny, tedy vepřové kýty, dále z televize, fritézy, balíků dřeva nebo si mohli pochutnat nad chutným dortem se znakem SDH Vepříkov. Pozadu nezůstali vepříkovští ani v kuchyni. Vůně řízečků, guláše, jater na roštu přilákala skoro každého. Tančilo se a zpívalo do brzkých ranních hodin. Dík patří skvělé kapele, především však všem hostům, kteří navštívili ples a věříme, že se do Vepříkova zase rádi vrátí.

 

SOBOTA 26.1. 2019  DĚTSKÝ KARNEVAL

Další tradiční akcí, která následuje po hasičském bále je dětský karneval. V sobotu 26. 1. 2019 tak od dopoledních hodin bylo na sále ve Vepříkově opět živo. Rychlý úklid po bále a následně vše připravit pro malé návštěvníky. Letošní ročník se skutečně vydařil. Vepříkovský karneval navštívilo na 60 dětí, které se na odpoledne velmi poctivě připravily. Krásné masky se od 13.00 hodiny proháněly po sále. Připraveny byly soutěže, které děti hravě zvládly, ale pořádně se u nich vydováděly. Největší úspěch měla samozřejmě, jako každý rok, židličkovaná. Celé rodiny, které ten den zavítali do Vepříkova jistě nelitovali, sál opouštěli až ve večerních hodinách a přesto se některým dětem ještě nechtělo. Tak zase za rok.

 

SOBOTA 9.3. 2019  MDŽ

Málokterá obec si dnes vzpomene na své ženy a uspořádá oslavu Mezinárodního dne žen. Ve Vepříkově si tento svátek umějí náležitě užít. V sobotu 9. března se sál místního kulturního domu stal svědkem pěkné zábavy, kterou připravili nejen muži, ale i děti. Největší úspěch má vždy vystoupení souboru ,,Vepřenky". Letos to bylo jubilejní desáté MDŽ s vystoupením Vepřenek. Došlo i k rekapitulaci všech předešlých, to první s názvem Slunce, seno a jahody bylo 6. bžezna 2010. Celá akce se velice vydařila a byl plný sál, uvedl Petr Bárta, starosta obce Vepříkov a Miřátky. Zpestřením byla i hezká scénka v podání vepříkovských dětí. Hudbu obstaralo hudební uskupení HOPE.

                                                                                                                                           autor: Jaroslav Benák

 

ČTVRTEK 21.3. 2019  DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ SPOLKU DIK

Ve čtvrtek 21. března 2019 sehráli ve Vepříkově členové Divadla Ivany Kozubové (DIK) hru „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“, na kterou se přišlo podívat rovných 50 občanů Vepříkova. Nutno říct, že pro diváky to byl velmi příjemný zážitek a díky výkonu všech aktérů se dobře pobavili, zasmáli a odcházeli na výsost spokojeni. Okamžitě po vystoupení bylo také dohodnuto s vedoucím souboru p. V. Chalupou že po nastudování další hry na Vepříkov opět nezapomenou.

Doufáme že se divadelníci ve Vepříkově cítili dobře a budou se sem rádi vracet.